8 Schuss Römisches Licht Kal. C Corolla
Roman candles in caliber 16mm, with each 8 shots Corolla Stars with golden charcoal fountain.
Specifications
| Attributes | |
| Brenndauer | 20 s |
| CE-Nummer | 2768-F2-0064/2020 |
| Fächerung | I |
| Gewicht je VE | 13,1 kg |
| Kaliber | 16 mm |
| Klasse | 1.4G |
| NEM | 56,5 g |
| Schusszahl | 8 |
| Verpackungseinheit | 16/5 |
| EAN | |
| EAN (VE/Karton) | 5901122926054 |
| EAN (Packung ) | 5901122923008 |
| EAN (Produkt) | / |