Flying Python
80 Shots compound in caliber 30mm. Color wave tails in 4 different colors burst to color moving comets with silver tail.
Specifications
| Attributes | |
| Brenndauer | 40 s |
| CE-Nummer | 2768-F2-0033/2021 |
| Fächerung | I |
| Gewicht je VE | 12 kg |
| Kaliber | 30 mm |
| Klasse | 1.4G |
| NEM | 2000 g |
| Schusszahl | 80 |
| Verpackungseinheit | 1/1 |
| EAN | |
| EAN (VE/Karton) | 5901122925644 |
| EAN (Packung ) | / |
| EAN (Produkt) | / |
| Sonstige | |
| Verpackung mit Unbedenklichkeitsbescheinigung | BAM-0420/19-VP |