Eisbrecher
25shots in caliber 25mm with the following effects:
Red strobe mine to silver tail to Titanium burst with 2mm silver palm stars (and white peony stars)
Specifications
| Attributes | |
| Brenndauer | 46 s |
| CE-Nummer | 2768-F2-0031/2020 |
| Fächerung | I |
| Gewicht je VE | 14,4 kg |
| Kaliber | 25 mm |
| Klasse | 1.3G |
| NEM | 465 g |
| Schusszahl | 25 |
| Verpackungseinheit | 6/1 |
| EAN | |
| EAN (VE/Karton) | 5901122920328 |
| EAN (Packung ) | / |
| EAN (Produkt) | 5901122920106 |
| Sonstige | |
| VE auf Euro Palette | 38 |