Rauchbomben 18mm Purpur
5 smoke bombs in caliber 18mm with 60 seconds burntime. Effect:
Purple smoke
Specifications
| Attributes | |
| Brenndauer | 60 s |
| CE-Nummer | 2768-T1-0004/2022 |
| Fächerung | I |
| Gewicht je VE | 5,3 kg |
| Kaliber | 18 mm |
| Klasse | 1.4S |
| NEM | 15 g |
| Schusszahl | 1 |
| Verpackungseinheit | 30/5 |
| EAN | |
| EAN (VE/Karton) | 4262363230128 |
| EAN (Packung ) | 5901122913740 |
| EAN (Produkt) | / |