Whistling Palms
100 shots compound in caliber 21mm.
Rapidly shooting silver screeching spinning tails, bursting with loud bangs to colored palm effects in red, green, purple, yellow and blue.
Specifications
| Attributes | |
| Brenndauer | 30 s |
| CE-Nummer | 2768-F2-0033/2021 |
| Fächerung | I |
| Gewicht je VE | 18,3 kg |
| Kaliber | 21 mm |
| Klasse | 1.3G |
| NEM | 1000 g |
| Schusszahl | 100 |
| Verpackungseinheit | 3/1 |
| EAN | |
| EAN (VE/Karton) | 5901122924760 |
| EAN (Packung ) | / |
| EAN (Produkt) | 5901122924258 |
| Sonstige | |
| Verpackung mit Unbedenklichkeitsbescheinigung | BAM-0419/19-VP |