Dualsmoke 28mm Green
Two sided smoke bomb in caliber 28mm, 30 seconds duration,with extra strong smoke output due to double sided burning in the following effect:
Green smoke
Specifications
| Attributes | |
| Brenndauer | 20 s |
| CE-Nummer | 2768-T1-0004/2022 |
| Fächerung | I |
| Gewicht je VE | 5,2 kg |
| Kaliber | 28 mm |
| Klasse | 1.4S |
| NEM | 27 g |
| Schusszahl | 1 |
| Verpackungseinheit | 50/1 |
| EAN | |
| EAN (VE/Karton) | 4262363230562 |
| EAN (Packung ) | 4262363230012 |
| EAN (Produkt) | |