Meteoriten Kaliber C
Big „Meteoriten“ Cal. C with crackling effect. 12 pieces per pack, 12 packs per display box. Cat. F1 – free to sell to children from 12 years the whole year!
Specifications
| Attributes | |
| Brenndauer | / |
| CE-Nummer | 1008 - F1 - 69260537 |
| Fächerung | / |
| Gewicht je VE | 10,5 kg |
| Kaliber | 14 mm |
| Klasse | 1.4S |
| NEM | 2,5 g |
| Schusszahl | 1 |
| Verpackungseinheit | 20/12/12 |
| EAN | |
| EAN (VE/Karton) | 5901122925163 |
| EAN (Packung ) | 5901122924937 |
| EAN (Produkt) | 5901122924920 |
| Sonstige | |
| VE auf Euro Palette | 28 |