Rauchbomben 18mm Orange
5 smoke bombs in caliber 18mm with 60 seconds burntime. Effect:
Orange smoke
Specifications
| Attributes | |
| Brenndauer | 60 s |
| CE-Nummer | 2768-T1-0004/2022 |
| Fächerung | I |
| Gewicht je VE | 7,1 kg |
| Kaliber | 18 mm |
| Klasse | 1.4S |
| NEM | 15 g |
| Schusszahl | 1 |
| Verpackungseinheit | 30/5 |
| EAN | |
| EAN (VE/Karton) | 4262363230159 |
| EAN (Packung ) | 5901122913771 |
| EAN (Produkt) | / |